Menu
Szkoła podkastingu

Łatwy podkasting

Nieustanny praktyczny kurs podkastingu
Zacznij kiedy chcesz

Ile kosztuje kurs?

50 zł. To najtańszy na świecie kurs podkastingu.

Dla kogo jest kurs?

To jest kurs dla początkujących. Nie musisz mieć żadnego specjalnego sprzętu poza smartfonem z Androidem lub iPhonem, możliwości zainstalowania na nim aplikacji i połączeniem z internetem. Nie musisz nawet mieć pomysłu na swój podkast. Możesz przejść kurs tylko ćwicząc tworzenie kanału od samego początku do samego końca.

Czego się nauczysz?

 • Czym się charakteryzuje podkasting i do czego można go wykorzystać
 • Jak mówić do mikrofonu
 • Jak obrobić plik
 • Jak dodać i skąd wziąć muzykę do intro i outro
 • Jak opublikować swój podkast w iTunes
 • Gdzie jeszcze warto zamieścić podkast

Kto prowadzi kurs?

sample-imageBorys Kozielski. Jestem podkasterem od 2005 roku. Prowadzę webinary, warsztaty i seminaria na temat tworzenia podkastów. Jako jedyny podkaster w Polsce otrzymałem dwie nagrody European Podcast Award w 2010 w kategorii non-profit i w 2012 roku w kategorii Professional. Stworzyłem pierwszy w Polsce kurs na temat podkastingu, który jest efektem moich własnych 14 lat doświadczenia i zdobywania wiedzy jako podkaster. Publikuję kilkanaście podkastów.

Czego potrzebujesz do rozpoczęcia kursu?

Potrzebne jest połączenie z internetem i terminowe wykonywanie lekcji, Smartfon (iPhone lub Android) z zainstalowanym programem Auphonic edit. Konto na Google Dysk. Konto na facebook, opłata za kurs, której możesz dokonać na stronie fundacji "Otwórz się" wpisując w tytule "Kurs on-line Łatwy podkasting"

Tutaj kupisz

Co jest efektem kursu?

Gotowy pierwszy odcinek podkastu. Jeśli masz już pomysł na własny podkast może to być odcinek pilotażowy Twojego kanału. Jeśli chcesz tylko poćwiczyć będzie to przykładowy odcinek pilotażowy i utworzony kanał podkastu.

Zasady ukończenia kursu

Aby ukończyć szkolenie musisz zrealizować wszystkie zadania. Masz 30 dni na wykonanie 11 zadań, z których 3 polegają na przesłaniu plików nagrań, pozostałe wymagają przesłania opinii lub oceny.

Aktywności, jakie wykonujesz na kursie, nie są ocenianie w systemie szkolnym, ale możesz oczekiwać tego, że za każdą aktywność otrzymasz informację zwrotną.

Nad szkoleniem warto pracować systematycznie, co nie powinno zająć więcej niż 45 minut dziennie. Na zakończenie każdej lekcji proponuje zapoznanie się z materiałami dodatkowymi i krytyczną ich ocenę pod kątem własnych refleksji oraz wiedzy zdobytej przez cały czas trwania kursu.

Co jeśli nie zdążysz zrobić kursu?

Zadania w kursie nie są skomplikowane a narzucone terminy mają pomóc w motywacji. Możesz spokojnie wykonywać zadania w swoim tempie, ale pomoc prowadzącego kurs dla Ciebie skończy się po 30 dniach od zakupienia kursu.

Lekcje

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z lekcji, z wideo i plikami pdf, prowadzącymi krok po kroku. Niektóre lekcje wyamagają przesłania pliku, studenci w komentarzach oceniają pliki innych studentów. Przejście do następnej lekcji odbywa się po zakończeniu lekcji poprzedniej. Cały czas do dyspozycji jest prowadzący, który odpowiada na pytania.

Lekcja 1

Charakterystyka podkastów

Lekcja 2

Rodzaje podkastów

Lekcja 3

Sposoby mówienia do mikrofonu

Lekcja 4

Nagranie w Auphonic

Lekcja 5

Składniki podkastu

Lekcja 6

Robimu intro i outro

Lekcja 7

Nagrywamy odcinek "0"

Lekcja 8

Obrazek podkastu

Lekcja 9

Hosting na Spreakerze

Lekcja 10

Zgłaszanie RSS podkastu do iTunes

Podkasty

#kocham podkasting

Audycje dostępne przez internet to moja miłość od pierwszego usłyszenia. Bezpośredni kontakt z odbiorcą poprzez jego słuchawki, lub w głośnikach to coś innego niż radio. To słuchacz wybiera czego słucha, a wybiera tylko to co go interesuje, aby dowiedzieć się czegoś nowego i przekonać o zaangażowaniu prowadzącego. Sam wybiera miejsce i czas na słuchanie.

Dla blogerów

Czy wyobrażasz sobie, że możesz mieć czas odbiorcy na wyłączność? Gdy nie przeszkadza mu radio, telewizor i całkowicie jest skupiony na Twoim przekazie? Czy chciałbyś dotrzeć do smartfona odbiorcy, który zasubskrybuje Twoją audycję? Po wykonaniu zadań kursu przekonasz się jak łatwo można skorzystać z tej nowej formy komunikacji.

W biznesie

Piszesz książkę? Sprzedajesz produkty? Rozpiera Cię energia i szukasz nowych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów, z którymi chcesz się podzielić swoją radością i entuzjazmem? Podkasting daje Ci zdecydowanie lepsze możliwości zaangażowania odbiorców przez bardziej osobisty kontakt i większą bliskość.

W edukacji

Masz grupę kursantów, studentów? Możesz ją powiększyć o kilkaset, a nawet o kilka tysięcy. Wystarczy opanować kilka prostych sztuczek, które Twoje wysiłki przełożą na podkasty. Doświadczenie w mówieniu już masz. Czemu nie dotrzeć do odbiorców, którzy nie mogę do Ciebie przyjść? Mogą zasubskrybować Twoje audycje i skorzystać na odległość w wybranym czasie.

Poradniki

Jak zdrowo się odżywiać? Jak oszczędzać pieniądze? To tematy poradników prowadzonych w podkastach, które osiągnęły w Polsce sukces. Właśnie w tej formie mogły rozkwitnąć i dostarczyć autorom i słuchaczom inspiracji i satysfakcji.

Reportaże

Najbardziej popularny w USA podkast to właśnie reportaż pod tytułem "Serial". Nikt nie był w stanie tego przewidzieć, że ta forma i temat w podkaście będzie tak dobrze odebrana przez słuchaczy. Podkasting ma jeszcze wiele niezbadanych rejonów, a słuchacze mają głód tej formy przekazu.

Muzea

Wyobraź sobie, że wchodząc na wystawę o eksponatach mówi do Ciebie wybitny pasjonat prezentowanych prac. Tak już się dzieje w muzeach na całym świecie. Muzea wykorzystują do tego bardzo drogi sprzęt udostęniając zwiedzającym tzw. Audioguide. Wkrótce podkast zastąpi tę formę prezentacji a muzealnicy i odwiedzający będą mogli cieszyć się stałym kontaktem, bo nowy odcinek podkastu trafi do zainteresowanych jak tylko pojawi się nowa wystawa.

Rekomendacje moich klientów

Czy kurs jest dla Ciebie i czy spełni Twoje oczekiwania? Może pomogą Ci rekomendacje, które otrzymałem po poprzednich edycjach kursu.

 • Author image
  Natalia Mielech Natalia Health Coaching

  Stworzenie własnego podkastu wydawało mi się zadaniem przekraczającym moje możliwości. Zdecydowałam się jednak na kurs Borysa i już w połowie udało mi się stworzyć własny odcinek! Przeszłam już przez kilka kursów online, ale ten jest zdecydowanie wyjątkowy: Borys umie uczyć, a przy tym wspiera na bieżąco w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

 • Author image
  Joanna Religa www.joannareliga.pl/podcast

  „Przystępując do kursu Podkast w 7 dni byłam pełna obaw. Czy sobie poradzę z kwestiami technicznymi i czy będę nadążać z zadaniami w przewidzianym czasie. Nie miałam wcześniej żadnego doświadczenia w nagrywaniu i przygotowywaniu plików audio. Kurs Borysa Kozielskiego okazał się idealny dla mnie - osoby początkującej. Poszczególne zadania nagrane w formie filmów tłumaczyły krok po kroku co należy zrobić, gdzie kliknąć, jaką czynność wykonać. Osobiste wsparcie Borysa pomogło mi wyjaśniać dodatkowe wątpliwości i upewniać się, czy to co robię jest dobrej jakości i które fragmenty można poprawić. Bardzo polecam udział w kursie Podcast w 7 dni i ja na pewno będę dalej korzystać ze wsparcia i wiedzy Borysa”

 • Author image
  Agnieszka Socha Słowem o biznesie

  O podkastingu myślałam już od dawna, ale przerażała mnie cała otoczka techniczna i organizacyjna. Potrzebowałam kogoś, kto krok po kroku powie co robić. Ten kurs z każdym modułem powodował, że czułam się jakbym wchodziła po najbardziej bezpiecznej drabinie do sukcesu. Wspaniała pomoc Borysa jest czymś czego nie da się wycenić. I to nie tylko techniczna, ale też motywacyjna. Jeśli się wahasz, to przestań. Bo to najlepsza decyzja, zeby Twój podkast przestał być tylko projektem. Polecam. Agnieszka Socha :)

 • Author image
  Magdalena Komsta wymagajace.pl

  Skończyłam już kilka kursów online i na żadnym nie czułam się tak zaopiekowana, jak na kursie Borysa. Z fachowo przygotowanych filmów, w których w przystępny sposób wyjaśnia zawiłości tworzenia podcastu, dowiedziałam się, jak krok po kroku przygotować własną audycję. Całość dopełniały pdfy z istotnymi wskazówkami. Borys był gotowy do wyjaśnień i sam dopytywał, czy nauka idzie mi zgodnie z planem i czy potrzebuję dodatkowej pomocy. Profesjonalizm wart każdej wydanej złotówki. Szczerze polecam!

Faq

Pytania i odpowiedzi.

Ile czasu trzeba poświęcić na kurs?

Około 1 godzinę dziennie.

Na czym polega kurs?

Kurs utworzony jest w prywatnej grupie na facebook, do której dostęp uzyskujesz po opłaceniu kursu. Kurs on-line polega na wykonaniu obejrzeniu wideo z lekcjami i zadań, które mogą być do wykonania po lekcji. Może być wymagany komentarz, przesłanie pliku lub rozwiązanie quizu.

Do każdej lekcji jest odpowiedni plik pdf pomagający utrwalić wiedzę. W każdej lekcji jest miejsce na pytania i odpowiedzi. Przejście do kolejnej lekcji może wiązać się z koniecznością wykonania zadania z poprzedniej lekcji.

Czego się dowiesz podczas kursu?

Podczas wykonywania kolejnych zadań utworzysz swój podkast od zera do publikacji w iTunes innych czytnikach i na własnej stronie internetowej bloga.

Jak długo będą dostępne filmy z kursu?

Grupa z filmami i materiałami będzie dostępna dla Ciebie przez rok od momentu opłacenia kursu.

Co muszę mieć żeby zacząć kurs?

Sprzęt
Potrzebny jest smartfon z Androidem lub iPhone

Internet
Łącze internetowe konieczne jest do przesyłania i publikowania plików i aktualizowania kanału RSS po dodaniu odcinka.

Jak się zapisać?

Zapisy dokonywane są poprzez dokonanie wpłaty. Otrzymasz fakturę za kurs na swoje imię i nazwisko jeśłi nie podasz innych danych płatnika. Link do strony fundacji

Jeśli nadal masz pytania

dotyczące kursu to chętnie odpowiem:

Borys Kozielski

tel. 602 218 851

facebook: Borys Kozielski

Jak kupić?

Usługa kursu wykonywana jest przez Fundację "Otwórz się" w ramach odpłatnej działalności statutowej.

Gwarantuję 100% satysfakcji dla wszystkich form kursu. Jednakże z chwilą otrzymania dostępu do filmów usługa będzie uznana za wykonaną a odstąpienie od umowy będzie niemożliwe.