Menu
Studio podkast

Warsztaty w Wikiradiu

odbyły się 25 marca 2017 - sobota, godzina 11 - 18
Brak miejsc

Dla kogo są warsztaty?

Podczas warsztatów będzie można praktycznie przećwiczyć mówienie do mikrofonu dynamicznego i pojemnościowego, dyktafonu, mikrofonu krawatowego. Nagrania trafią następnie do programu w komputerze i będziemy ćwiczyć obróbkę i montaż odcinka podkastu. Nagrania można zabrać ze sobą na przyniesionym pendrive.

Warsztaty kierowane są do "zupełnie zielonych", którzy pierwszy raz spotykają się z podkastingiem i tych, którzy przed zakupem sprzętu chcą przećwiczyć praktycznie nagrywanie i warunki.

Kto prowadzi kurs?

sample-imageBorys Kozielski. Jestem podkasterem od 2005 roku. Prowadzę webinary, warsztaty i seminaria na temat tworzenia podkastów. Jako jedyny podkaster w Polsce otrzymałem dwie nagrody European Podcast Award w 2010 w kategorii non-profit i w 2012 roku w kategorii Professional. Stworzyłem pierwszy w Polsce kurs na temat podkastingu, który jest efektem moich własnych 12 lat doświadczenia i zdobywania wiedzy jako podkaster. Publikuję kilkanaście podkastów.

Terminy

25 marca 2017, w godzinach 11 - 18. Warszawa (mapka poniżej).

Zapisz mnie

Podkasty

#kocham podkasting

Audycje dostępne przez internet to moja miłość od pierwszego usłyszenia. Bezpośredni kontakt z odbiorcą poprzez jego słuchawki, lub w głośnikach to coś innego niż radio. To słuchacz wybiera czego słucha, a wybiera tylko to co go interesuje, aby dowiedzieć się czegoś nowego i przekonać o zaangażowaniu prowadzącego. Sam wybiera miejsce i czas na słuchanie.

Dla blogerów

Czy wyobrażasz sobie, że możesz mieć czas odbiorcy na wyłączność? Gdy nie przeszkadza mu radio, telewizor i całkowicie jest skupiony na Twoim przekazie? Czy chciałbyś dotrzeć do smartfona odbiorcy, który zasubskrybuje Twoją audycję? Po wykonaniu zadań kursu przekonasz się jak łatwo można skorzystać z tej nowej formy komunikacji.

W biznesie

Piszesz książkę? Sprzedajesz produkty? Rozpiera Cię energia i szukasz nowych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów, z którymi chcesz się podzielić swoją radością i entuzjazmem? Podkasting daje Ci zdecydowanie lepsze możliwości zaangażowania odbiorców przez bardziej osobisty kontakt i większą bliskość.

W edukacji

Masz grupę kursantów, studentów? Możesz ją powiększyć o kilkaset, a nawet o kilka tysięcy. Wystarczy opanować kilka prostych sztuczek, które Twoje wysiłki przełożą na podkasty. Doświadczenie w mówieniu już masz. Czemu nie dotrzeć do odbiorców, którzy nie mogę do Ciebie przyjść? Mogą zasubskrybować Twoje audycje i skorzystać na odległość w wybranym czasie.

Poradniki

Jak zdrowo się odżywiać? Jak oszczędzać pieniądze? To tematy poradników prowadzonych w podkastach, które osiągnęły w Polsce sukces. Właśnie w tej formie mogły rozkwitnąć i dostarczyć autorom i słuchaczom inspiracji i satysfakcji.

Reportaże

Najbardziej popularny w USA podkast to właśnie reportaż pod tytułem "Serial". Nikt nie był w stanie tego przewidzieć, że ta forma i temat w podkaście będzie tak dobrze odebrana przez słuchaczy. Podkasting ma jeszcze wiele niezbadanych rejonów, a słuchacze mają głód tej formy przekazu.

Muzea

Wyobraź sobie, że wchodząc na wystawę o eksponatach mówi do Ciebie wybitny pasjonat prezentowanych prac. Tak już się dzieje w muzeach na całym świecie. Muzea wykorzystują do tego bardzo drogi sprzęt udostęniając zwiedzającym tzw. Audioguide. Wkrótce podkast zastąpi tę formę prezentacji a muzealnicy i odwiedzający będą mogli cieszyć się stałym kontaktem, bo nowy odcinek podkastu trafi do zainteresowanych jak tylko pojawi się nowa wystawa.

Cena

Wybierz formę.

Warsztaty dostępne są w dwóch wariantach.

Praktyka

150

Wyłączność na 1 godz. ćwiczeń

 • 5 mikrofonów
 • 3 programy
 • 1 godzina na wyłączność

Uczestnik

50

Brak miejsc

 • Obserwacja
 • Odpowiedzi na pytania

Rekomendacje moich klientów

Czy kurs jest dla Ciebie i czy spełni Twoje oczekiwania? Może pomogą Ci rekomendacje, które otrzymałem po pierwszej edycji kursu.

 • Author image
  Joanna Religa www.joannareliga.pl/podcast

  „Przystępując do kursu Podkast w 7 dni byłam pełna obaw. Czy sobie poradzę z kwestiami technicznymi i czy będę nadążać z zadaniami w przewidzianym czasie. Nie miałam wcześniej żadnego doświadczenia w nagrywaniu i przygotowywaniu plików audio. Kurs Borysa Kozielskiego okazał się idealny dla mnie - osoby początkującej. Poszczególne zadania nagrane w formie filmów tłumaczyły krok po kroku co należy zrobić, gdzie kliknąć, jaką czynność wykonać. Osobiste wsparcie Borysa pomogło mi wyjaśniać dodatkowe wątpliwości i upewniać się, czy to co robię jest dobrej jakości i które fragmenty można poprawić. Bardzo polecam udział w kursie Podcast w 7 dni i ja na pewno będę dalej korzystać ze wsparcia i wiedzy Borysa”

 • Author image
  Agnieszka Socha Słowem o biznesie

  O podkastingu myślałam już od dawna, ale przerażała mnie cała otoczka techniczna i organizacyjna. Potrzebowałam kogoś, kto krok po kroku powie co robić. Ten kurs z każdym modułem powodował, że czułam się jakbym wchodziła po najbardziej bezpiecznej drabinie do sukcesu. Wspaniała pomoc Borysa jest czymś czego nie da się wycenić. I to nie tylko techniczna, ale też motywacyjna. Jeśli się wahasz, to przestań. Bo to najlepsza decyzja, zeby Twój podkast przestał być tylko projektem. Polecam. Agnieszka Socha :)

 • Author image
  Magdalena Komsta wymagajace.pl

  Skończyłam już kilka kursów online i na żadnym nie czułam się tak zaopiekowana, jak na kursie Borysa. Z fachowo przygotowanych filmów, w których w przystępny sposób wyjaśnia zawiłości tworzenia podcastu, dowiedziałam się, jak krok po kroku przygotować własną audycję. Całość dopełniały pdfy z istotnymi wskazówkami. Borys był gotowy do wyjaśnień i sam dopytywał, czy nauka idzie mi zgodnie z planem i czy potrzebuję dodatkowej pomocy. Profesjonalizm wart każdej wydanej złotówki. Szczerze polecam!

Faq

Pytania i odpowiedzi.

Co muszę ze sobą wziąć?

Jeśli chcesz się tylko dowiedzieć jaka jest specyfika podkastingu i nie wiesz nic, możesz przyjść i posłuchać. Ćwiczenia możesz obserwować u innych. Przynieś ze sobą dyktafon, mikrofon lub smartfona, dowiesz się jak nagrywać na Twoje urządzenie.

Jak wyglądają warsztaty?

W pierwszej części (około 60 minut) uzyskasz systematyczną widzę na temat podkastingu. Po przerwie będziemy wykonywać ćwiczenia. Nagrywanie głosu na różnego rodzaju mikrofony. Od "krawatowego" poprzez dyktafon, mikrofon dynamiczny, telefon komórkowy nagrania na studyjny mikrofon pojemnościowy. Ćwiczenia dykcji i omówiona będzie akustyka pomieszczeń.

Praca z mikrofonem. Jakie właściwości mają mikrofony zależnie od wielkości i jakości. Jak uniknąć błędów wymowy, głośnych oddechów, zająknięć, "yyy" itp.

Gdzie odbędą się warsztaty?

Studio Wikiradia w Młodzieżowym Domu Kultury w WArszawie ul. Łazienkowska 7

Jeśli nadal masz pytania

dotyczące seminarium to chętnie odpowiem:

Borys Kozielski

tel. 602 218 851

facebook: Borys Kozielski

Jak zapłacić?

Usługa kursu wykonywana jest przez Fundację "Otwórz się" w ramach odpłatnej działalności statutowej.

Podczas warsztatów będziesz mógł nagrać hasło Wikipedii, lub cytat z Wikicytatów, który będzie zamieszczony w Wikipedii. Jeśli będziesz mieć pytania po zakończeniu warsztatów będziemy w kontakcie przez facebook, w grupie "Podkast jak to się robi".