Jak słuchać podkastów

W samochodzie, w domu, na ulicy...

Odcinek podkastu można odsłuchać na zwykłym odtwarzaczu mp3. Aby słuchać trzeba połączyć się z czytnikiem (RSS) podkastów na stronie internetowej, lub pobrać aplikację z czytnikiem RSS. Odcinki można pobrać i przegrać na pendrive, płytę CD. Aplikacje zazwyczaj posiadają już katalog dostęnych podkastów i najcześciej wystarczy wyszukać interesujący kanał bezpośrednio w aplikacji. Zazwyczaj można też dodać adres RSS skopiowany ze strony podkastu i zasubskrybować go niezależnie od katalogu wewnętrznego aplikacji.


Niektóre odcinki podkastów

Kaja Mikoszewska

Nerdy Nocą

Sprawy atomoweGrzegorz Pietrzak

Chaszcze and Thuja Haters

BOB - Plecak ucieczkowyŁukasz Jachowicz

Podkasterzy

Tomasz Jeleński o doświadczeniu reporteraPaweł Szymański i Przemysław Mamczak

Jak Uczyć Futbolu

Jakie książki każdy trener powinien przeczytać?Andrzej Jankowski

Tata na wybiegu

Odcinek nr 9 – Szczepan Wiecha – SportslabAngelika M. Talaga

Godmother

Postanowienia Noworoczne dla rodziców – metoda vision board | Godmother PodcastMariusz Chrapko

Menedżer plus

MP 073: O paradoksach zwinnego lidera z Jackiem SantorskimKrzysztof Kołacz i Rafał Sobolewski

Bo czemu nie?

Zamknięte pudełkoDodaj swój podkast do tej listy wypełniając formularz

Dodaj

Katalogi

Poniżej najpopularniejsze katalogi polskich podkastów.

Aplikacje

Poniżej aplikacje stosowane do odtwarzania i subskrybowania podkastów w tych różnych urządzeniach. Jeśli znasz jakiś dobry czytnik, który warto polecić napisz. Wyszukaj w sklepie Google, lub iTunes Store dostępne aplikacje na twoje urządzenie. Poniżej polecane i przetestowane aplikacje

Subskrybuj i bądź na bieżąco

W domu

Najczęściej wykorzystywanym urządzeniem domowym do słuchania podkastów jest komputer stacjonarny. Coraz bardziej stają się dostępne również tunery radia internetowego, które również umożliwiają słuchanie podkastów. Przed zakupem takiego radia upewnij się, że obsługa podkastów jest w nim możliwa oraz jakie podkasty będą w nim dostępne. Wiele katalogów jest słabo zorganizowanych, więc lepiej wypróbować. Również smartfon z aplikacją może przesyłać sygnał przez bluetooth do odbiornika podłączonego do wieży stereo. Smartfon może być równiez podłączony bezpośrednio do wieży przez wyjście słuchawkowe. Coraz bardziej popularnym sposobem odtwarzania audio ze smartfona stają się głośniki bezprzewodowe, które mieszczą się w kieszeni, zajmują bardzo mało miejsca i można je praktycznie wszędzie postawić.

W samochodzie

Do słuchania podkastów w samochodzie możemy wykorzystać połaczenie bluetooth lub bezpośrednie podłączenie przez AUX. Oczywiście można też skorzystać z gniazda USB, tylko wtedy trzeba przygotować sobie wcześniej zgrane na niego audycje. Najlepiej umieszcać je w głównym katalogu pendrive i pamiętać o tym, żeby nie zawierały polskich znaków diakrytycznych i spacji. Małe nadajniki UKF zasilane z gniazda zapalniczki mogą rozwiązać problem, gdy w radiu samochodowym nie jest dostępne wejście AUX lub USB. Więcej o tym w filmiku po prawej stronie, lub w linku.

Głośniki bezprzewodowe mogą być zbyt ciche, w samochodzie panuje przy większych prędkościach wysoki poziom hałasu.

Na siłowni

Spróbuj zainteresować innych podkastami i słuchać ich na siłowni przez przenośny głośnik BT. Jeśli to niemożliwe zostają słuchawki. Słuchawki douszne, takie które nie wypadną przy treningu. Słuchawki nagłowne mogą się ześlizgiwać ze spoconej głowy.

Na rowerze

Zdecydowanie na rowerze najwygodniej słucha się podkastów z głośnika BT sztywno przymocowanego do ramy roweru. Oczywiście, jeśli nie będzie to przeszkadzać innym użytkownikom drogi. W mieście, gdzie więcej hałasu trzeba będzie użyć słuchawek. To jednak może być niebezpieczne. Na pewno nie powinny to być słuchawki douszne i nagłowne zamkniete. Ten rodzaj słuchawek odcina dźwięki otoczenia, które są bardzo ważne podczas jazdy rowerem. Jedynie słuchawki nagłowne otwarte po przetestowaniu mogą się nadawać.

Posłuchaj co opowie na ten temat Maciej Sobol, autor podkastu "Koło roweru"