Menu
Kurs on-line

Podkast w 7 dni

Więcej

Dla kogo jest kurs?

Podkasting to coraz bardziej kochane medium w internecie. Słuchasz gdzie chcesz, czego chcesz i w dodatku słyszysz więcej niż mógłbyś kiedykolwiek przeczytać. Nawet jeśli nie wiesz nic o produkcji i obróbce audio, kurs poprowadzi Cię od instrukcji jak nagrać plik do publikacji w czytnikach takich jak iTunes.

Dla zupełnie "zielonych" i tych, którzy chcą przyspieszyć pracę z tworzeniem podkastów. Dzięki kursowi unikniesz niepotrzebnych czynności i opublikujesz w możliwie najłatwiejszy sposób.

Przebieg kursu

Kurs jest stale dostępny w zamkniętej grupie na facebook, do której dostęp otrzymasz po zapłaceniu za kurs. Razem z innymi kursantami będziesz mogła/mógł wymieniać się doświadczeniem a także uzyskać odpowiedzi na swoje pytania od prowadzącego kurs.

Zapisz mnie

Co jest w kursie?

Krok po kroku dowiesz się jak uruchomić swój podkast by przekazać słuchaczom to co dla nich najcenniejsze - Twoją pasję. To nie tylko ponad 5 godzin w 9 filmach. Wykonując 8 zadań z łatwością pokonasz przeszkody i uruchomisz swój podkast nawet w 7 dni. W grupie dostępne są też filmy dodatkowe, które powstawały w kolejnych edycjach kursu. Audacity dla podkasterów, Transkrypcja, Głośne oddechy, Diapazon, Levelator, Słuchawki podkastera, Nazwa pliku, Spreaker do publikacji podkastów

Nagranie pliku mp3

Zadanie 1 - film 46 minut

Obróbka pliku z nagraniem

Zadanie 2 - film 39 minut

Sygnałówka, stopka, muzyka

Zadanie 3 - film 25 minut

Miks – ostateczny plik z podkastem

Zadanie 4 - film 61 minut

Obrazek kanału podkastu

Zadanie 5 - film 15 minut

Miejsce na pliki w internecie

Zadanie 6 - film 36 minut

RSS źródłowy i publiczny

Zadanie 7 - film 52 minuty

Dodanie RSS do iTunes, innych czytników i katalogów

Zadanie 8 - film 21 minut

Podkasty

#kocham podkasting

Audycje dostępne przez internet to moja miłość od pierwszego usłyszenia. Bezpośredni kontakt z odbiorcą poprzez jego słuchawki, lub w głośnikach to coś innego niż radio. To słuchacz wybiera czego słucha, a wybiera tylko to co go interesuje, aby dowiedzieć się czegoś nowego i przekonać o zaangażowaniu prowadzącego. Sam wybiera miejsce i czas na słuchanie.

Dla blogerów

Czy wyobrażasz sobie, że możesz mieć czas odbiorcy na wyłączność? Gdy nie przeszkadza mu radio, telewizor i całkowicie jest skupiony na Twoim przekazie? Czy chciałbyś dotrzeć do smartfona odbiorcy, który zasubskrybuje Twoją audycję? Po wykonaniu zadań kursu przekonasz się jak łatwo można skorzystać z tej nowej formy komunikacji.

W biznesie

Piszesz książkę? Sprzedajesz produkty? Rozpiera Cię energia i szukasz nowych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów, z którymi chcesz się podzielić swoją radością i entuzjazmem? Podkasting daje Ci zdecydowanie lepsze możliwości zaangażowania odbiorców przez bardziej osobisty kontakt i większą bliskość.

W edukacji

Masz grupę kursantów, studentów? Możesz ją powiększyć o kilkaset, a nawet o kilka tysięcy. Wystarczy opanować kilka prostych sztuczek, które Twoje wysiłki przełożą na podkasty. Doświadczenie w mówieniu już masz. Czemu nie dotrzeć do odbiorców, którzy nie mogę do Ciebie przyjść? Mogą zasubskrybować Twoje audycje i skorzystać na odległość w wybranym czasie.

Poradniki

Jak zdrowo się odżywiać? Jak oszczędzać pieniądze? To tematy poradników prowadzonych w podkastach, które osiągnęły w Polsce sukces. Właśnie w tej formie mogły rozkwitnąć i dostarczyć autorom i słuchaczom inspiracji i satysfakcji.

Reportaże

Najbardziej popularny w USA podkast to właśnie reportaż pod tytułem "Serial". Nikt nie był w stanie tego przewidzieć, że ta forma i temat w podkaście będzie tak dobrze odebrana przez słuchaczy. Podkasting ma jeszcze wiele niezbadanych rejonów, a słuchacze mają głód tej formy przekazu.

Muzea

Wyobraź sobie, że wchodząc na wystawę o eksponatach mówi do Ciebie wybitny pasjonat prezentowanych prac. Tak już się dzieje w muzeach na całym świecie. Muzea wykorzystują do tego bardzo drogi sprzęt udostęniając zwiedzającym tzw. Audioguide. Wkrótce podkast zastąpi tę formę prezentacji a muzealnicy i odwiedzający będą mogli cieszyć się stałym kontaktem, bo nowy odcinek podkastu trafi do zainteresowanych jak tylko pojawi się nowa wystawa.

Cena

350 zł

Dla nienależących do płatnej grupy "Szkoła podkastingu"

Cena

300 zł

Dla członków płatnej grupy "Szkoła podkastingu"

Rekomendacje moich klientów

Czy kurs jest dla Ciebie i czy spełni Twoje oczekiwania? Może pomogą Ci rekomendacje, które otrzymałem po webinarach na temat podkastingu.

 • Author image
  Zivile Wygonska www.tlumacz-litewskiego.pl

  Same konkretne rzeczy, żadnego powtarzania w kółko tego samego i lania wody.

 • Author image
  Anna Jurek www.xborder.pl

  Jasna, czytelna prezentacja. BARDZO dobra narracja webinaru. Atmosfera (nieprzymuszone spotkanie)

 • Author image
  Anna Bednarczuk www.silazmian.pl

  Webinar uporządkował moje wiadomości o tworzeniu podkastu, dowiedziałam się też nowych rzeczy, zatem będzie łatwiej wystartować z własnym podkastem

Faq

Pytania i odpowiedzi.

Ile czasu trzeba poświęcić na kurs?

Zależnie od wybranej formy kursu od kilku godzin do kilku dni. Po doświadczeniach z początkującymi podkasterami, którym już pomogłem w grupie na facebook sądzę, że po 7 dniach będziesz mieć własny kanał i opublikowany jego pierwszy odcinek.

Każdy filmik do kursu trwa niecałą godzinę i w ciągu następnej godziny można wykonać zadanie. Gdyby przyjąć pełne zaangażowanie to sądzę, że 2 godziny dziennie przez 7 dni powinny wystarczyć.

Od momentu rozpoczęcia kursu będę dostępny z pomocą dla Ciebie przez 2 tygodnie. Po wykonaniu każdego zadania będziemy omawiać i konsultować efekty. Ustalimy wygodną dla Ciebie formę bezpośredniego kontaktu przez komunikator na facebook, skype lub telefon.

Wybierając same filmy otrzymasz serię filmów do samodzielnej nauki. Na życzenie wysyłam dodatkowe materiały w plikach pdf.

Na czym polega kurs?

Kurs on-line polega na wykonaniu 8 zadań w ciągu 7 dni w bezpośrednim kontakcie i pomocą z prowadzącym kurs. Każde zadanie będziesz mogła/mógł skonsultować ze mną w kontakcie 1 na 1.

Kurs poprowadzi przez techniczne zawiłości początkujących podkasterów, tych, którzy do tej pory nie mieli nic wspólnego z tym tematem. Bardziej doświadczonym może pomóc zoptymalizować pracę nad swoim podkastem.

W serii filmów z zadaniami zobaczysz jak wykonuje się zadania krok po kroku na zrzutach ekranów.

Czego się dowiesz podczas kursu?

Podczas wykonywania kolejnych zadań utworzysz swój podkast od zera do publikacji w iTunes innych czytnikach i na własnej stronie internetowej bloga.

Co muszę mieć żeby zacząć kurs?

Sprzęt

W pierwszym zadaniu omówiony jest optymalny sprzęt do nagrywania w trzech kategoriach cenowych z podanymi linkami do sklepów z tym sprzętem. Możliwe, że już masz wystarczający sprzęt co ograniczy koszt zakupów.

Miejsce na pliki

Miejsce na pliki to usługa hostingowa. Często jest to coś co już masz, jeśli prowadzisz bloga na WordPressie. Jeśli nie masz takiego miejsca dowiesz się jak je uzyskać. Istnieje możliwość uzyskania bezpłatnego miejsca na pliki od Fundacji „Otwórz się”, jeśli Twój podkast będzie zgodny z celami fundacji.

Internet

Łącze internetowe konieczne jest do przesyłania i publikowania plików i aktualizowania kanału RSS po dodaniu odcinka.

Kto prowadzi kurs?

sample-imageBorys Kozielski.
Jestem podkasterem od 2005 roku, prowadzę grupę „Podkast. Jak to się robi?” na facebooku, w której jest już ponad 1200 osób. Prowadzę webinary na temat tworzenia podkastów. Jestem laureatem dwóch nagród European Podcast Award.

Jeśli nadal masz pytania

dotyczące kursu to chętnie odpowiem:

Borys Kozielski

tel. 602 218 851

facebook: Borys Kozielski

Jak kupić?

Usługa kursu wykonywana jest przez Fundację "Otwórz się" w ramach odpłatnej działalności statutowej. Aby dokonać opłaty za kurs należy wykonać przelew na konto Fundacji na stronie:

http://otworzsie.org.pl/dotacje.php

lub korzystając z poniższych danych:

Fundacja "Otwórz się"
82 1140 2004 0000 3602 7669 8174
Tytuł wpłaty: "Kurs on-line. Podkast w 7 dni"
Nie zapomnij podać do siebie kontaktu e-mail, fb lub innego.

Gwarantuję 100% satysfakcji dla wszystkich form kursu. Jednakże z chwilą uzyskania pełnego dostępu do kursu usługa będzie uznana za wykonaną a odstąpienie od umowy będzie niemożliwe.