Menu
Seminarium

Wstęp do podkastingu

29 września 2017 - piątek, godzina 12 - 16
6 miejsc

Dla kogo jest seminarium?

Podczas seminarium dowiesz się czym jest podkasting, jakie są jego formy, do czego można go wykorzystać i co potrzebujesz, żeby uruchomić własny podkast.

Seminarium kierowane jest do "zupełnie zielonych", którzy pierwszy raz spotykają się z podkastingiem i tych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę, dopytać i przećwiczyć niektóre zagadnienia.

Terminy

29 września 2017, w godzinach 12 - 16. Warszawa. PaństwoMiasto na trawie. Seminarium jest bezpłatne ale liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisz mnie

Podkasty

#kocham podkasting

Audycje dostępne przez internet to moja miłość od pierwszego usłyszenia. Bezpośredni kontakt z odbiorcą poprzez jego słuchawki, lub w głośnikach to coś innego niż radio. To słuchacz wybiera czego słucha, a wybiera tylko to co go interesuje, aby dowiedzieć się czegoś nowego i przekonać o zaangażowaniu prowadzącego. Sam wybiera miejsce i czas na słuchanie.

Dla blogerów

Czy wyobrażasz sobie, że możesz mieć czas odbiorcy na wyłączność? Gdy nie przeszkadza mu radio, telewizor i całkowicie jest skupiony na Twoim przekazie? Czy chciałbyś dotrzeć do smartfona odbiorcy, który zasubskrybuje Twoją audycję? Po wykonaniu zadań kursu przekonasz się jak łatwo można skorzystać z tej nowej formy komunikacji.

W biznesie

Piszesz książkę? Sprzedajesz produkty? Rozpiera Cię energia i szukasz nowych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów, z którymi chcesz się podzielić swoją radością i entuzjazmem? Podkasting daje Ci zdecydowanie lepsze możliwości zaangażowania odbiorców przez bardziej osobisty kontakt i większą bliskość.

W edukacji

Masz grupę kursantów, studentów? Możesz ją powiększyć o kilkaset, a nawet o kilka tysięcy. Wystarczy opanować kilka prostych sztuczek, które Twoje wysiłki przełożą na podkasty. Doświadczenie w mówieniu już masz. Czemu nie dotrzeć do odbiorców, którzy nie mogę do Ciebie przyjść? Mogą zasubskrybować Twoje audycje i skorzystać na odległość w wybranym czasie.

Poradniki

Jak zdrowo się odżywiać? Jak oszczędzać pieniądze? To tematy poradników prowadzonych w podkastach, które osiągnęły w Polsce sukces. Właśnie w tej formie mogły rozkwitnąć i dostarczyć autorom i słuchaczom inspiracji i satysfakcji.

Reportaże

Najbardziej popularny w USA podkast to właśnie reportaż pod tytułem "Serial". Nikt nie był w stanie tego przewidzieć, że ta forma i temat w podkaście będzie tak dobrze odebrana przez słuchaczy. Podkasting ma jeszcze wiele niezbadanych rejonów, a słuchacze mają głód tej formy przekazu.

Muzea

Wyobraź sobie, że wchodząc na wystawę o eksponatach mówi do Ciebie wybitny pasjonat prezentowanych prac. Tak już się dzieje w muzeach na całym świecie. Muzea wykorzystują do tego bardzo drogi sprzęt udostęniając zwiedzającym tzw. Audioguide. Wkrótce podkast zastąpi tę formę prezentacji a muzealnicy i odwiedzający będą mogli cieszyć się stałym kontaktem, bo nowy odcinek podkastu trafi do zainteresowanych jak tylko pojawi się nowa wystawa.

Rekomendacje moich klientów

Czy seminarium jest dla Ciebie i czy spełni Twoje oczekiwania? Może pomogą Ci rekomendacje, które otrzymałem po webinarach na temat podkastingu.

 • Author image
  Zivile Wygonska www.tlumacz-litewskiego.pl

  Same konkretne rzeczy, żadnego powtarzania w kółko tego samego i lania wody.

 • Author image
  Anna Jurek www.xborder.pl

  Jasna, czytelna prezentacja. BARDZO dobra narracja webinaru. Atmosfera (nieprzymuszone spotkanie)

 • Author image
  Anna Bednarczuk www.silazmian.pl

  Webinar uporządkował moje wiadomości o tworzeniu podkastu, dowiedziałam się też nowych rzeczy, zatem będzie łatwiej wystartować z własnym podkastem

Faq

Pytania i odpowiedzi.

Co muszę ze sobą wziąć?

Jeśli chcesz się tylko dowiedzieć jaka jest specyfika podkastingu i nie wiesz nic, możesz przyjść i posłcuchać. Ćwiczenia możesz obserwować u innych

Jak wygląda seminarium?

W pierwszej części uzyskasz systematyczną widzę na temat podkastingu. Po przerwie będziemy wykonywać ćwiczenia. Nagrwanie głosu, ćwiczenia dykcji i omówiona będzie akustyka pomieszczeń.

Praca z mikrofonem. Jakie właściwości mają mikrofony dynamiczne i pojemnościowe.

Kto prowadzi kurs?

sample-imageBorys Kozielski.
Jestem podkasterem od 2005 roku, prowadzę grupę „Podkast. Jak to się robi?” na facebooku, w której jest już ponad 300 osób. Prowadzę webinary i kurs na temat tworzenia podkastów. Jestem laureatem dwóch nagród European Podcast Award.

Gdzie odbędzie się seminarium?

Prawdopodobnie w Google Campus Warsaw na Pradze w Warszawie. ul. Ząbkowska 27/31

Jeszcze nie otrzymałem potwierdzenia od Google w sprawie rezerwacji.

Jeśli nadal masz pytania

dotyczące seminarium to chętnie odpowiem:

Borys Kozielski

tel. 602 218 851

facebook: Borys Kozielski

Za darmo?

Usługa kursu wykonywana jest przez Fundację "Otwórz się" w ramach nieodpłatnej działalności statutowej. Można jednak przekazać dotację na cele statutowe fundacji korzystając z poniższych danych:

Fundacja "Otwórz się"
82 1140 2004 0000 3602 7669 8174
Tytuł wpłaty: "Dotacja na cele statutowe"
Z góry dziękujemy.

Podczas seminarium będziesz mieć możliwość skorzystania ze specjalnej oferty na kurs on-line "Podkast w 7 dni". Jeśli będziesz mieć pytania po zakończeniu seminarium będziemy w kontakcie przez facebook, w grupie "Podkast jak to się robi".